ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

با اقتصاد بلاتکلیف نمی‌توان مشکلات را حل کرد :

0

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با افکارنیوز:

اوضاع اقتصاد مبهم است/ با اقتصاد بلاتکلیف نمی‌توان مشکلات را حل کرد .

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: چهار سال گذشته و همچنان بلاتکلیفی و اوضاع مبهم را در کشور داریم. تا فضای بلاتکلیفی برطرف نشود، نمی‌توان مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد.

به گزارش افکارنیوز، جعفر خیرخواهان درباره وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: با توجه به وعده‌هایی که در گذشته داده شده بود، متاسفانه در وضعیت اقتصادی عقب ماندیم.

وی افزود: تنها رشد جمعیتی را که اوایل انقلاب ترس ایجاد کرد و پیش‌بینی می‌شد انفجار جمعیت در کشور ایجاد شود، توانستند مهار کنند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: از طرف دیگر، کارهایی مانند ایجاد دانشگاه آزاد نیز موفقیت‌آمیز بوده است، اما مدیریت و مداخله‌های سیاسی در این حوزه‌ها کار را با مشکلاتی روبه‌روکرد.

خیرخواهان عنوان کرد: کارهایی که ایده آن خوب بوده، در عمل خوب هدایت نشده است. برخی از مشکلات را دشمنان خارج از کشور دامن می‌زنند که ما نتوانیم پیشرفت کامل در کشورداشته باشیم.

وی متذکر شد: در بخش مالیات مشکلات به دلیل کاهش سهم نفت در درآمدها کم شده و از طرف دیگر بانک‌ها می‌توانند کسانی را که باید مالیات دهند، بهتر شناسایی کنند.

این کارشناس اقتصادی افزود: امکانات اطلاعاتی بهتری داریم و وضعیت مالیاتی در آینده بهتر خواهد شد. اما

دو حوزه دیگر خیلی فسادخیز است. دانش و تخصص روز دنیا را استفاده نکردیم و عقب ماندیم. این موضوع می‌تواند برای کل کشور مشکل‌زا شود.

خیرخواهان ادامه داد: در حال حاضر چهار سال گذشته و همچنان بلاتکلیفی و اوضاع مبهم را در کشور داریم. تا فضای بلاتکلیفی برطرف نشود، نمی‌توان مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد.

منبع : http://www.afkarnews.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی