ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رفع دغدغه امنیت شغلی قبل از اجرای بسته اشتغال فراگیر:

0

پیشنهاد یک کارشناس بازار کار:

رفع دغدغه امنیت شغلی قبل از اجرای بسته اشتغال فراگیر.

یک کارشناس بازار کار بر لزوم تامین منابع بسته اشتغال فراگیر تاکید کرد و گفت: دولت قبل از اجرای بسته اشتغال فراگیر، دغدغه امنیت شغلی نیروی کار را برطرف کند.

علی اکبر سیارمه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای بسته اشتغال فراگیر در بودجه سال ۹۷، اظهار کرد: اگر دولت بخواهد این بسته اثرگذار باشد، باید ابتدا رشد جمعیت را در نظر داشته باشد. در مقطعی رشد جمعیت کنترل شد ولی بعد از آن رشد جمعیت را آزاد کردند. امروز با وجود آنکه عنوان می‌شود جامعه ایران به سمت پیری می‌رود، فارغ التحصیلان بسیاری هر ساله وارد بازار کار می‌شوند ولی از آن مهمتر افرادی هستند که شاغل بودند ولی به دلیل شرایط بد اقتصادی و تولیدی و عدم صادرات دچار رکود شده اند.

وی با تاکید بر حفظ اشتغال موجود، گفت: در حال حاضر عده بسیاری از افرادی که در بازار کار شاغلند، در این بیم و امید هستند که ماه آینده یا سال آینده هم کارشان را دارند. اگر دولت دغدغه امنیت شغلی را از جامعه دور کند و برای بسته اشتغال فراگیر طرح قابل توجیه و عملیاتی ارائه دهد، می‌تواند در اجرای این بسته موفق شود.

این کارشناس بازار کار بر ضرورت تامین منابع بسته اشتغال فراگیر تاکید و خاطرنشان کرد: در صورتی که دولت برای این مساله بودجه مناسبی پیش‌بینی کرده باشد می‌تواند بسته اشتغال فراگیر را محقق کند ولی اگر محل درآمد بودجه خود را تثبیت نکند نمی‌تواند این بسته را اجرایی کند و مجموعه این عوامل چون زنجیره‌ای به هم متصل است.

سیارمه در عین حال با بیان اینکه بخشی از منابع بودجه صرف بودجه‌های عمرانی می‌شود، افزود: اگر بودجه عمرانی نداشته باشیم و سازندگی راه نیفتد تحقق بخشی از اهداف و سیاستهای اشتغال نیز امکانپذیر نخواهد بود.

او با اشاره به برنامه‌های اشتغالی که در دولتهای گذشته به اجرا درآمده است، تاکید کرد: دولت می‌تواند برنامه‌های معوق و معلق مانده گذشته را بررسی و ایرادات و اشکالات آن را برطرف کند و در صورتی که خروجی مثبتی داشت آنها را به اجرا درآورد.

این کارشناس بازار کار در پایان خاطرنشان کرد: اشتغال مقوله‌ای است که چندین دولت را به خود مشغول کرده است به نحوی که هر دولتی تلاش می‌کند برای حل معضل بیکاری جوانان وعده‌های خود را عملیاتی کند. لذا دولتها به این مساله علاقمندند و اذعان دارند که بیکاری تبعات زیانباری به دنبال دارد و گره بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی با اشتغال باز می‌شود.

منبع : https://www.isna.ir/news/96091910496

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی