ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

خبر خوش مجلس برای کارگران بازنشسته:

0

حاجی دلیگانی در گفتگو با افکارنیوز مطرح کرد؛

خبر خوش مجلس برای کارگران بازنشسته/ ابلاغ نامه لاریجانی به نوربخش برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان + تصویر نامه .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ابلاغ نامه رئیس مجلس به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران برابر تورم خبر داد و گفت: قانون متناسب سازی حقوق این عزیزان در سال ۹۷ اجرایی می شود.

گروه سیاسی- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به تقاضای ۱۶۰ نماینده از علی لاریجانی رئیس مجلس برای پیگیری موضوع متناسب‌سازی حقوق کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی گفت: خوشبختانه این تقاضای نمایندگان، از سوی رئیس مجلس طی نامه ای به نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد.

وی افزود: بحث هماسان سازی حقوق کارکنان لشکری و کشوری و کارکنان اداری سازمان تامین اجتماعی در سال ۸۶ اجرایی شد اما این اتفاق برای کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی نیافتاد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی با ۳۰ سال کار و برخی هم به دلیل داشتن سن بالا با ۲۰ و ۱۰ سال کار بازنشسته شدند که حقوق ناچیزی دریافت می کنند.

حاجی دلیگانی گفت: اینجانب چندین بار با مدیرعامل این سازمان صحبت و مذاکره کردم که آقای نوربخش و همچنین برخی از معاونین وی حداقل سه بار اذعان کردند که حق کارگران در سالهای گذشته تضییع شده است و تا الان حق شان داده نشد.

وی افزود: نمایندگان در هنگام تصویب قانون برنامه ششم توسعه در بند ب ماده ۱۲ این قانون مصوب کردند که سازمان تامین اجتماعی موظف است مطابق قوانین مربوطه در طول اجرای قانون برنامه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران را متناسب‌سازی نمایند.

11

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: طبق این مصوبه مجلس حقوق کسانی که ۳۰ سال کار کرده و بازنشسته شدند، در سال ۹۶ نباید کمتر از یک و نیم میلیون تومان باشد.

حاجی دلیگانی گفت: این مصوبه مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت که در آنجا بر متناسب سازی حقوق تاکید کردند نه همسان سازی.

وی افزود: همین مصوبه هم در حد خودش یک قدمی است تا کارگران بازنشسته به حق شان برسند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سازمان تامین اجتماعی معمولا در دی ماه بودجه خود را می بندد و سال گذشته که این مصوبه نهایی شد این سازمان بودجه خود را بسته بود.

حاجی دلیگانی گفت: در هشتم آبان امسال ۱۶۰ نماینده، نامه ای خطاب به رئیس مجلس نوشته تا حکم قانونی برنامه ششم توسعه، توسط این سازمان در لایحه بودجه ۹۷ لحاظ شود که آقای لاریجانی هم دستور لازم را صادر کرد.

وی افزود: این نامه هفته گذشته از سوی رئیس مجلس برای مدیرعامل این سازمان ارسال شد تا اقدامات لازم صورت گیرد.

متن نامه ۱۶۰ نماینده و اسامی نمایندگان به شرح زیر است؛

12

13

14

15

16

17

18

19

 

 

20منبع : http://www.afkarnews.ir

 

 

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی