ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وضعیت تامین اجتماعی برای مجلس آشکار شد:

0

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایلنا:

وضعیت تامین اجتماعی برای مجلس آشکار شد/ دولت باید سالانه ۱۰ درصد از بدهی خود را پرداخت کند .

یک نماینده مجلس معتقد است عدم پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی باعث به خطر افتادن منافع اقشار آسیب‌پذیر جامعه می‌شود.

محمدرضا بادامچی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی‌هایی که نمایندگان مجلس در خصوص وضعیت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی انجام داده اند، به خبرنگار ایلنا می‌گوید: در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور  ۱۵۷ نماینده مجلس برگزار شد که نمایندگان گزارشی در مورد وضعیت سازمان تامین اجتماعی ارائه دادند تا اطلاعات بیشتری از این سازمان در اختیار همکاران ما در مجلس قرار بگیرد.

این نماینده مجلس معتقد است این گزارش باعث شد تا وضعیت تامین اجتماعی برای مجلس آشکار تر شود.

وی می‌دهد: در این خصوص نمایندگان مجلس در نامه‌ای از رییس جمهور خواستند تا برای جلوگیری از ورشکستگی صندوق‌های تامین اجتماعی دولت بدهی‌های خود را پرداخت کند.

او اضافه می‌کند: عدم پرداخت این مطالبات منجر به بر هم خوردن تعادل بین منابع و مصارف سازمان به‌عنوان یک صندوق بیمه‌ای می‌شود و این موضوع به کاهش ارائه خدمات به جامعه هدف که عموما آسیب پذیرترین قشر جامعه یعنی کارگران ختم می‌شود.

بادامچی با اشاره به افزایش بدهی‌های دولت و تاثیر آن بر روند فعالیت تامین اجتماعی خاطرنشان می‌کند: اگر دولت بدهی‌های خود را نپردازد تامین اجتماعی مجبور است از بانک‌ها وام بگیرد و تا امورات خود و صندوق‌های خود را بچرخاند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌ای که در این مورد به رییس جمهور داده شده است می‌گوید: بنا به نامه‌ای که برای رییس جمهور ارسال کردیم پیشنهاد دادیم تا دولت سالانه ۱۰ درصد از بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تا وضعیت این سازمان بهبود پیدا کند.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی