ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

دغدغه مالی تامین اجتماعی جدی‌است :

0

معاون پارلمانی تامین اجتماعی:

نمایندگان مجلس آگاهانه بر پرداخت بدهی‌دولت تاکید کردند/ دغدغه مالی تامین اجتماعی جدی‌است .

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی می‌گوید از آنجا که نمایندگان مجلس در جریان دغدغه‌ سازمان تامین اجتماعی برای تجهیز منابع و تامین نقدینگی‌ها هستند، در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۵۷ نفر از نمایندگان بر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان جلسه غیرعلنی روز گذشته سازمان تامین اجتماعی ۱۵۷ نفر از نمایندگان با امضاء نامه‌ای از رئیس جمهور خواستار شدند تا در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه نسبت به پرداخت مطالبات معوقه سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند؛ «عبدالرحمان تاج الدین» معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی در این رابطه به ایلنا گفت: امضاء این نامه را می‌توان در راستای افزایش توجهات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به دغدغه‌های سازمان تامین اجتماعی ارزیابی کرد.

وی بابیان اینکه جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی‌ چالش های پیش روی صندوق‌های بازنشستگی برگزار شده‌بود، گفت: در این جلسه موضوع پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی یکی از محورهای اصلی بود و برای همین نمایندگان مجلس به استناد قانون برنامه ششم توسعه، با امضاء نامه‌ای مشترک بر پرداخت شدن مطالبات سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت تاکید کردند.

سال گذشته قانونگذاران در بند «الف» و تبصره ماده «۱۲» قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه دولت را مکلف نمودند تا در طول اجرای این برنامه در قالب بودجه سنواتی نسبت به تادیه بدهی‌های حسابرسی شده خود به سازمان تامین اجتماعی طوری اقدام کند که سالانه  ۱۰ درصد از این بدهی به صندوق تامین اجتماعی پرداخت شود.

درباره این تکلیف قانونی مقرر شده برای دولت، تاج‌الدین می‌گوید: سازمان تامین اجتماعی از بابت  تجهیز منابع و تامین نقدینگی دغدغه‌های جدی دارد و یکی از راه‌های برون رفت از این وضعیت پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت است. البته بدهی‌های انباشته تنها مربوط به دولت‌های یازدهم و دوازدهم نیست اما حالا زمانی است که صندوق سازمان تامین اجتماعی و البته  سایر سازمان‌های بیمه گر با بحران در کاهش ورودی‌های خود مواجه هستند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: بار مالی تعهدات سازمان تامین اجتماعی به صورت روز افزون در حال افزایش است و نمایندگان مجلس و به ویژه اعضای کمیسون‌های تخصصی مجلس به خوبی بر مشکلات مالی سازمان احاطه دارند.

تاج الدین با اشاره به برگزاری  چندین جلسه میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسون‌های تخصصی مجلس، گفت: تاکنون چندین جلسه دراین‌باره میان مسئولان سازمان تامین اجتماعی و اعضای کمیسون‌های برنامه و بودجه، بهداشت و درمان و کمیسون‌های اقتصادی و اجتماعی مجلس تشکیل شد تا فهم مشترکی برای مقابله با ابرچالش های پیش روی صندوق‌های بازنشستگی حاصل شود.

منبع : http://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی