ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

خطر دارایی‌های سمی در کمین بانک ها :

0

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: مطالبات بانک ها یا بخش قابل توجهی از دارایی بانک ها به دارایی سمی و کم بازده یا حتی بی بازده تبدیل شده که به ایجاد مشکل برای اقتصاد کشور تبدیل شده است.

به گزارش افکارنیوز، محمود بهمنی در خصوص بنگاهداری بانک ها گفت: دولت بابت بدهی های خود به بانک ها، کارخانه واگذار کرد، این در حالی است که بیشتر کارخانه های واگذار شده، زیان ده بودند که این موضوع به چالشی برای بانک ها تبدیل شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهیم بودن دولت در موضوع بنگاهداری بانک ها ادامه داد:گاهی بانک ها برای وصول مطالباتشان می روند و کارخانه ها را  تملیک می کنند این در حالی است که اگر کارخانه ها عملکرد مناسبی داشتند مالکان به کار خود ادامه می دادند بنابراین در اثر این فرایند بانک ها با هزینه هایی نیز روبرو می شوند.

رئیس کل سابق بانک مرکزی افزود:مطالبات بانک ها یا بخش قابل توجهی از دارایی بانک ها به دارایی سمی و کم بازده یا حتی بی بازده تبدیل شده که به ایجاد مشکل برای اقتصاد کشور تبدیل شده است.

لزوم دقت در تعیین قیمت شرکت های مشمول واگذاری

بهمنی در ادامه به خانه ملت گفت:طرح های نیمه کاره در کشور بالا بوده و حدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود، این در حالی است که بودجه دولت محدود است و تنها می توان حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای انجام پروژه های عمرانی هزینه کرد. بنابراین باید واگذاری کارخانه  ها صرفا به بخش خصوصی باشد.

وی تصریح کرد:نباید ارزیابی ها در زمینه تعیین قیمت برای واگذاری شرکت ها به نحوی باشد که مشتری برای کارخانه پیدا نشود بنابراین دولت باید با حسن نیت، این جسارت را داشته باشد که واگذاری شرکت ها به صورت صحیح انجام شود تا به درآمد قابل توجه دست یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با طی کردن روند واگذاری صحیح، دولت می تواند از دارایی های بی بازده رها شود.

منبع : http://www.afkarnews.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی