ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کارگران بازنشسته با تاخیر مستمری می‌گیرند:

0

بازرس کانون بازنشستگان شهرستان تهران:

کارگران بازنشسته با تاخیر مستمری می‌گیرند/ دولت برای پرداخت طلب تامین اجتماعی اقدام کند .

بازرس کانون بازنشستگان شهرستان تهران با ابراز نگرانی نسبت به تاخیر در پرداخت مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، می‌گوید که مستمری شهریور و مهرماه ۹۶ مستمری بگیران این سازمان با تاخیر به حساب آنها واریز شده است.

«حسن ایزدان» بازرس کانون بازنشستگان شهرستان تهران در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: مستمری شهریور و مهرماه ۹۶  مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در کل کشور با تاخیر به حساب آنها واریز شده است و این نگرانی برای آنها پیش آمده است که این تاخیرها در ماه‌های پیش رو بازهم تکرار شود.

وی اضافه کرد: مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس لیست حروف الفبا به حساب آنها واریز می‌شود و اسامی مستمری بگیرانی که نام خانوادگی آنها با حروف‌ پایانی فهرست الفبا آغاز می‌شود، نهایتا تا بیست و هفتم هر ماه مستمری خود را دریافت می‌کردند اما حالا دو ماه است که مستمری‌‌های حروف‌ آخر به  سی‌ام هرماه واریز می‌شود.

وی با ابراز نگرانی نسبت به تاخیرهای، پیش آمده در پرداخت مستمری‌ها، افزود: البته این تاخیرها تنها مربوط به حروف‌های پایانی نیست و حروف‌ ابتدایی نیز در این دو ماه با تاخیر مستمری‌های خود را دریافت کرده‌اند.

بازرس کانون بازنشستگان شهرستان تهران با بیان اینکه بازنشستگان مجبورند که در چنین مواقعی برای گذارن زندگی از راه‌های دیگری مانند صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی و قرض گرفتن از سایرین هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

ایزدان البته تاکید دارد که پرداخت نشدن بدهی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی موجب تاخیر در پرداخت مستمری‌ها شده است؛ گفت: دولت به تعهدات خود در پرداخت طلب سازمان عمل نکرده است و این نگرانی پیش آمده است که در آینده این تاخیرها بیشتر هم بشود از این رو دولت باید فکری اساسی به حال بدهی‌های خود بکند. بدهی که هم اکنون به بیشتر از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی