ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

فعالیت بیت‌کویین و پول‌های رمزگذاری بلامانع است :

0

رئیس‌کانون بانک‌های خصوصی در گفتگو با ایلنا:

فعالیت بیت‌کویین و پول‌های رمزگذاری بلامانع است .

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان این که‌ پول دیجیتال پول پذیرفته شده‌ای است گفت: بخشی‌از این اقدام هم اکنون در نظام بانکی نیز در حال انجام است که البته تحت عنوان بیت کویین نیست.

کوروش پرویزیان، رئیس‌کانون بانک‌های خصوصی‌در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد‌ فعالیت بیت‌کویین و پول‌های رمزگذاری شده اظهار داشت: دوازدهم مهر ماه‌ سندی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که بندی در آن سند در ارتباط با پول‌های رمزگذاری شده بود و قاعدتا این سند مجوزی برای فعالیت‌های اقتصادی در این زمینه است.

وی افزود: ما نیز باید متناسب با پیشرفت‌هایی‌که دردنیا وجود دارد حرکت کنیم و همسو با نظام‌هایی‌که برای پرداخت و ارزش‌گذاری در مراودات فی‌مابین فعالین اقتصادی است به جلو برویم.

پرویزیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به احتمال رد بیت کویین از سوی کشور مالزی آیا احتمال دارد ایران نیز آن را رد کند؟ ، گفت: بر اساس سیاست‌های هر کشور این موضوع بررسی می‌شود اما در برخی‌ از کشورها این اقدام به سرعت در حال انجام است.

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه‌ پول دیجیتال پول پذیرفته شده‌ای است افزود: بخشی‌ از این اقدام هم اکنون در نظام بانکی نیز در حال انجام است که البته تحت عنوان بیت کویین نیست.

وی در خصوص‌احتمال به وجود آمدن بازار سیاه در این خصوص نیز گفت: نظامات الکترونیک شبیه نظامات سنتی‌اند و اگر با قاعده و با رگلاتوری فناوری اطلاعات باشند کارکردهای معمولی پیدا خواهند کرد.

پرویزیان افزود: اگر برای حواله کاغذی یک سیستم نظارتی وجود دارد برای یک پرداخت رمزگذاری شده نیز در صورتی‌که مقرراتی وضع شود و سیستم رگولاتوری داشته باشد می‌توان همان مسیر را پیشبرد.

به گزارش ایلنا؛ بیت کوین یکی از پول‌های دیجیتالی است که به سرعت در فضای مجازی فراگیر شده‌ و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود، بیت‌کوین به کاربران این امکان را می‌دهد بدون هیچ واسطه‌ای انتقال پول را انجام دهند.

تراکنش فوری و بدون واسطه، پرداخت جهانی، کارمزد بسیار پایین و بی‌تاثیری تحریم بر بازکردن حساب بیت کوین، از ویژگی‌های این پول است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی