ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پیش‌نیازهای حقوقی برای شروع فعالیت‌های اقتصادی چیست؟

0

افرادی که به‌دنبال راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی و کسب درآمد از طریق آن هستند باید بداند آغاز هر کسب و کاری بر اساس مراحل قانونی و با توجه به استانداردهای حرفه‌ای بنا نهاده شود.

به گزارش سرویس بازارر ایسنا، مؤسسه حقوقی نخستین ثبت اعلام‌کرد: راه‌اندازی یک کسب و کار در مرحله اول از یک ایده خوب شروع می‌شود. ایده‌ای که پرورش آن می‌تواند به موتوری برای ایجاد شغل و درآمدزایی تبدیل شود؛ بنابراین باید بدانیم که یک دست صدا ندارد و کارگروهی می‌تواند اتفاقات خوبی را برای آینده کاری رقم بزند .

در ایران شخصیت حقوقی (شرکت‌ها) نسبت به اشخاص حقیقی اعتبار بیشتری دارند و با نظر به معاملاتی که روزمره در کشورمان انجام می‌شود؛ واضح است که مردم برای سهولت در پیگیری قراردادهای خود سعی می‌کنند طرف قراردادهای خود را شخصیت حقوقی (شرکتی که ثبت شده باشد) قرار دهند، یا به عبارتی وقتی شخصی خدمات مورد نیاز خود را از یک شرکت ثبت شده، یک مغازه اسم و رسم دار یا یک برند معروف دریافت می‌کند، خیالش راحت‌تر است.

شما در قالب یک شخصیت حقوقی می‌توانید فعالیت‌های مختلف تجاری خود را با انجام پیش‌نیازهای حقوقی به صورت قابل اعتماد شروع کنید، در واقع با رعایت این پیش‌نیازها به کسب و کار خود از نظر حقوقی اعتبار می‌بخشید.

مؤسسه حقوقی نخستین ثبت اعلام‌کرد: این شرکت یکی از با سابقه‌ترین و معتبرترین مؤسسات حقوقی در ایران است و با داشتن کادری مجرب و کارشناسان حرفه‌ای آمادگی ارایه هرگونه مشاوره تخصصی را دارد.

ثبت شرکت به ما کمک می‌کند که مراحل آغاز و طی مسیر کاری خود را براساس قوانین انجام دهیم تا جلو بروز مشکلات مختلف را بگیریم و برای آینده بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهیم .

در ادامه یادداشت مؤسسه حقوقی نخستین ثبت آمده است: برای ثبت شرکت از کجا باید شروع کنیم و چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

ابتدا ۲ نوع از شرکت‌هایی که در ایران متقاضی بالایی برای ثبت دارند را نام می‌بریم :

شرکت مسئولیت محدود
شرکت سهامی خاص

اولین سئوالی که پیش می‌آید این است که سهامی خاص یا مسئولیت محدود؟

شما می‌توانید در دو قالب سهامی خاص یا مسئولیت محدود اقدام به ثبت شرکت کنید. تفاوت اصلی این دو شرکت در تعداد اعضای آنها است که در سهامی خاص حداقل ۳ نفر و در مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر برای ثبت شرکت نیاز است.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکت‌های تجاری است. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضا و یا سهامداران ۳ نفر است. طبق باب سوم قانون تجارت با عنوان شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می‌شود که تمام سرمایه آن به هنگام تأسیس، منحصرا به وسیله مؤسسین آن تشکیل شده است.

اگر بخواهیم اشرافی کلی بر روند ثبت شرکت داشته باشیم مراحل کار بدین صورت است که پس از اخذ مدارک هویتی متقاضی توسط مؤسسه نخستین ثبت و برابر اصل کردن آنها، اقدامات لازم از سوی مؤسسه جهت ثبت شرکت مورد تقاضا انجام شده و حداکثر پس از ۱۴ روز کاری مدارک نهایی شرکت ثبت شده به همراه تمامی مستندات به متقاضی تقدیم می‌شود.

البته ثبت شرکت به تنهایی مجوز فعالیت محسوب نمی‌شود و اخذ مجوز مربوطه بسته به موضوع شرکت و نوع فعالیت شرکت الزامی است. برای اینکه بتوانید به صورت رسمی فعالیت کرده و با تمامی ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی قرارداد منعقد کنید، باید هرساله اظهارنامه مالیاتی به اداره مالیات تسلیم شود؛ بنابراین بعد از ثبت شرکت تشکیل پرونده کد اقتصادی الزامی است. افرادی که قصد انجام اعمال تجاری ندارند و مهارت و علاقه آنها در زمینه امور علمی و ادبی، کارهای خیریه و … است، می توانند با اخذ مجوز در قالب مؤسسه شروع به فعالیت کنند.

سئوالی که پیش می‌آید این است که آیا فقط اشخاص ایرانی می‌توانند اقدام به ثبت شرکت کنند؟ باید گفته همه اشخاص غیرایرانی می توانند با انجام پیش‌نیازهای لازم و اخذ کد فراگیر اقدام به ثبت شرکت و فعالیت در ایران کنند.

ثبت برند و لوگو:

بی شک اکثر شما با واژه‌ی برند آشنایی دارید.

برند، نام تجاری مخصوصی است که برای یک کسب وکار مطرح می‌شود؛ تمامی برندهای معروف دنیا ابتدا از یک ایده و اسم الهام گرفته و به مرور زمان به صورت گسترده بین مردم رواج یافته است و همین نام تجاری منبع کسب درآمدهای هنگفتی شده است.

شما هم می توانید با انتخاب یک نام مناسب فعالیت و حرفه خود را رواج دهید و کالا یا خدمات خود را در دنیا مطرح کنید. نشان تجاری یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن و حس‌کردن به صورت ذهنی، دیداری و یا شنیداری در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.

در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است.

لوگو:

لوگو همان علامت تجاری است که معمولا در کنار برند ثبت می‌شود و شکل ظاهری آن مرتبط با فعالیتی است که انجام می‌گیرد.

کارت بازرگانی :

مجوزی است که افراد با داشتن این کارت می‌توانند به موجب قانون واردات و صادرات به امور تجارت خارجی و واردات بپردازند.

مؤسسه حقوقی نخستین ثبت به عنوان مشاور و مجری تخصصی در زمینه ثبت انواع شرکت‌ها، تغییرات شرکت، ثبت‌نام و علامت تجاری، ثبت طرح‌های صنعتی، ثبت اختراعات و .. آماده خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز، اتباع محترم دیگر کشورها و کارآفرینان است.

مؤسسه حقوقی نخستین ثبت اعلام‌کرد: این مؤسسه در پی کسب رضایت و تسریع امور شما عزیزان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با در اختیار داشتن کارشناسان، مشاوران برجسته و وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه مشاوره و انجام امورات ثبتی شما است.
منبع : http://www.isna.ir/news/96041104813

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی