ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اعمال محدودیت برای قراردادهای کار خارج از عرف:

0

معاون وزیر کار در امور تنظیم روابط کار خبر داد:
آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار در شرف تدوین است/اعمال محدودیت برای قراردادهای کار خارج از عرف.

معاون وزیر کار در امور تنظیم روابط کار از تهیه آیین نامه‌ای در چارچوب تبصره یک ماده ۷ قانون کارخبر داد و تاکید کرد که پس از بحث و بررسی با رعایت سه جانبه گرایی آن را به هیات وزیران ارائه می‌کنیم.

«احمد مشیریان» معاون وزیر کار در امور تنظیم روابط کار در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: در نظر داریم آیین‌نامه‌ای در چارچوب تبصره یک ماده ۷ قانون کار تهیه کرده و پس از بحث و بررسی با رعایت سه جانبه گرایی آن را به هیأت وزیران ارائه کنیم.

مشیریان درباره زمان تهیه آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار، گفت: تلاش می‌کنیم هر چه زودتر نسبت به تهیه آن اقدام کنیم. البته در آیین نامه‌ای که تدوین می‌شود باید تمام جوانب کار دیده شود و ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی برای قراردادهای خارج از عرف ایجاد کرد.

معاون وزیر کار در امور تنظیم روابط کار با اشاره به نبود سامانه یکپارچه آماری برای ثبت تعداد قراردادهای موقت کار،افزود: قرارداد راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار منعقد شده که با ارتباط بین حدود ۳۰ نرم افزار، بانک اطلاعاتی جامعی از بخش‌های مختلف از جمله تعداد قراردادها، بازرسی از کارگاه‌ها، فعالیت تشکل‌ها و تمام موضوعات مربوط به تنظیم روابط کار ایجاد خواهد شد.

وی افزود: یکی از موارد مهم سامانه جامع روابط کار، موضوع قراردادهای کار است که بر اساس آن اطلاعات دقیق مربوط به نوع قراردادها شفاف و مشخص خواهد شد.

معاون وزیر کار همچنین درباره ساماندهی کارگاه‌های زیرزمینی و ۴ میلیون کارگر بیمه نشده این کارگاه‌ها گفت: بی‌شک این کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند که بازرسان وزارت کار و تامین اجتماعی به صورت دوره‌ای نظارت می‌کنند.

مشیریان ادامه داد: اگر برای بازرسان تامین اجتماعی، فعالیت کارگران بیمه نشده محرز شود ضمن جریمه کارفرما، بیمه کارگران الزامی خواهد بود.

وی در خصوص آخرین وضعیت اجرای بخشنامه «امنیت شغلی همراه با امنیت سرمایه گذاری» گفت: این بخشنامه یک سیاستگذاری و راهبرد است و تا زمانی که یک ساختار اجرایی برای این بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها تعیین و تبیین نکنیم طبیعتا پشتوانه اجرایی نخواهند داشت.
منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی