ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

فروش سهام بانک رفاه به بازنشستگان تامین اجتماعی:

0
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فروش سهام بانک رفاه به بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: فروش سهام بیمه ملت به بازنشستگان کشوری را شروع کرده ایم و قرار است بهترین هلدینگ ها را برای ارتقاء وضعیت زندگی به بازنشستگان واگذار کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی سه شنبه شب در نشست با تشکل ها و سمن ها که در مجموعه تلاش برگزار شد، با بیان اینکه مردم در انتخابات اعلام کردند دوست دارند در شرایط صلح و ارامش در کنار هم کار کنند ، گفت: محو فقر و نابرابری را باید در ذیل عقلانیت پیگیری کنیم.

وی مهمترین پیام انتخابات را اجماع عمومی دانست و تاکید کرد: نهادینه شدن مدارا و عقلانیت انتخاب بزرگی است.

وزیر رفاه یادآور شد: در هر انتخاباتی عده ای غمگین و عده ای شاد می شوند.

ربیعی با اشاره به برخی بی اخلاقی ها که در دوران انتخابات ریاست جمهوری پیش آمده بود، اظهار امیدواری کرد که این بی اخلاقی ها و اتهام زدن ها فقط در این یک ماه انتخابات بوده باشد و در چهار سال پیش رو ادامه نیابد.

وی گفت :اما از نظر من به عنوان وزیر کار مهمترین موضوعی که در این انتخابات ریاست جمهوری مورد توجه بود فقر و اشتغال به منصه افکارعمومی کشیده شد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به نظر من گفتمان یاد شده یک برکت بود و باید تلاش کنیم نابرابری را در کوتاه مدت کاهش دهیم و در بلندمدت آن را محو کنیم.

ربیعی با بیان اینکه من وزیر بیکاران هم هستم ، گفت: باید تلاش کنیم که بیکاری را در چهار سال پیش رو کاهش دهیم و باید در حوزه رفاه از کمک های صدقه ای به سمت توانمندسازی انسان ها گام برداریم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دولت تدبیر این بود که شرایط بازنشستگان را بهبود بخشد، افزود: متاسفانه نابرابری از گذشته زیاد بود و این فاصله باید در زمان طولانی تری به حداقل برسد. همچنین تلاش شد که از اموال کارگران در تامین اجتماعی حمایت شود به گونه ای که امانتدار اموال آنان باشیم.

وزیر رفاه گفت: تمام تلاش مسوولان حوزه کار این است که شرایط معیشت مردم را به گونه ای بهبود دهند که مردم راحت تر زندگی کنند.

ربیعی همچنین از افزایش ۵۵ درصدی تشکل ها در دولت تدبیر خبر داد و گفت: موفقیت دولت دوازدهم در گرو مثلث جامعه، تشکل ها و دولت است.

وی از برنامه وزارت کار برای توسعه سهم تشکل ها در شورای عالی تامین اجتماعی خبر داد و افزود: این برنامه وزارت کار به شکل لایحه به مجلس هم داده شده است که سهم تشکل های کارگری و کارفرمایی در این شورا بهبود یابد. به غیر از سهم نمایندگان دولت سه نماینده کارگری و سه نماینده کارفرمایی در این شورا تصمیم گیری کنند.

منبع : http://jamejamonline.ir/online/2871139444694228557

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی