ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش مستمرگزینش پرونده‌های‌ها هنوز پاسخگوی معاش بازنشستگان نیست:

0

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران:

افزایش مستمرگزینش پرونده‌های‌ها هنوز پاسخگوی معاش بازنشستگان نیست/ دولت مطالبات تامین اجتماعی را بدهد .

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران می گوید، افزایش ۱۴ و نیم درصدی مستمری حداقل بگیران برای سال ۹۶ پاسخگوی معیشت و قدرت خرید از دست رفته کارگران نیست چرا که هم اکنون بیش از نیمی از بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

«حسن ایزدان» بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: افزایش ۱۴ و نیم درصدی مستمری سال ۹۶ برای حداقل بگیران کافی نیست؛ چرا که هم اکنون بیش از نیمی از بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می کنند.

ایزدان با بیان اینکه مطابق ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی میزان افزایش مستمری نباید از حداقل مزد کارگران کمتر باشد، گفت: باید یادآور شد که بازنشستگان با وجود شرایط سنی و ضعف جسمانی نمی‌توانند مانند افراد جوانتر از خود به امرار معاش بپردازند.

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران در ادامه با اشاره به افزایش چند باره قیمت کالاهای مصرفی و  خدماتی در طی سال، تصریح کرد:‌ این مسئله ایجاب می‌کند که چارچوبی را برای تقویت توان و قدرت خرید از دست رفته کارگران شاغل و بازنشسته تعریف شود، کرد چرا که هم اکنون یک شکاف ۶۰ درصدی بین حداقل درآمد با حداقل هزینه‌های زندگی وجود دارد.

وی با بیان اینکه پرداخت طلب سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت دست سازمان را برای جبران این شکاف ۶۰ درصدی تا حدودی  باز می‌شود، افزود: در غیر این صورت حتی نمی‌توان نسبت به بهبود خدمات درمانی ارائه شده به بیمه شدگان امید داشت از این رو یکی از خواسته‌های اصلی کارگران پرداخت طلب ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی