ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

جلوی مشاغل غیررسمی بدون بیمه گرفته شود:

0

یک اقتصاددان گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

زهراکریمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین با بیان این‌که ناپایدار شدن صندوق‌های بازنشستگی برای توسعه ملی بسیار خطرناک است، اظهار داشت: صندوق‌ها در حال حاضر به یک بحران برای اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند و آینده مشخصی برای ارائه خدمات به بازنشستگان ارائه نکرده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت و نقش اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دنیا برای تامین رفاه خانواده‌ها، گفت: صندوق‌های بازنشستگی ایران باید در کاهش ریسک زندگی بازنشستگان نقش‌آفرینی کنند و حفظ سطح رفاه خانواده‌ها را مهم‌ترین هدف خود قرار دهند.

کریمی با بیان اینکه تنها عامل تامین زندگی، نیروی کار است که با سالخورده شدن از دست می‌رود، اظهار داشت: صندوق‌های بازنشستگی چتر حمایتی برای سالخوردگان هستند؛ بنابراین باید به‌گونه‌ای در بازار سرمایه فعال شوند.

وی گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

این اقتصاددان تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که صندوق‌های بازنشستگی باید به آن توجه داشته باشند، یافتن شیوه‌های سرمایه‌گذاری با منابع کنونی، همراه با بهره‌وری بالاست.

کریمی بیان داشت: بخشی از سرمایه‌گذاری‌های صندوق‌ها زیان‏ده هستند که باید با مدیریت صحیح، به سمت پایداری اقتصادی حرکت کنند؛ به گونه‌ای که بیشترین سود را به صندوق‌های بازنشستگی ارائه دهند.

وی همچنین تاکید کرد: قوانین و مصوبات اشتباه مجلس و دولت نیز که باعث شده‌اند بار مالی اضافی به دوش صندوق‌ها بیفتد، باید مورد بازنگری قرار گیرد.

این اقتصاددان در آستانه برگزاری گردهمایی «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» گفت: گردهمایی فعالان اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، می‌تواند گامی در راستای پایداری اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی باشد.

منبع : http://www.khabaronline.ir/(X(1)S(fr35ikffbd5xzyocpirkcaan))/detail/633475/Economy/market

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی