ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

شوخی دولت با کارمندان در تعیین پاداش شب عید :

0

سرانجان گمانه زنی ها به پایان رسید و سخنگوی دولت از قطعی بودن افزایش ۱۲ درصدی میزان پاداش‌ آخر سال کارمندان خبر داد

گروه اقتصادی- محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درباره افزایش پاداش‌های آخر سال اظهار کرد: پیشنهاد این موضوع ان‌شاءالله در جلسه یکشنبه هیأت دولت مطرح خواهد شد.

 به گزارش افکارنیوز، وی تأکید کرد: آنچه دراین باره قطعی است این بود که به رقم فعلی یعنی به رقم سال گذشته ۱۲ درصد اضافه خواهد شد.

بر اساس سخنان سخنگوی دولت می توان گفت که پاداش آخر سال کارمندان برابر است با رقم ۷۷۰هزار و ۵۶۰ تومان.

رقمی که به اعتقاد بسیاری از کارمندان و خانواده های آنها با توجه به گرانی کالاها در کشور بیشتر به شوخی شبیه است چرا که این رقم تقریبا بخش کوچکی از هزینه های فراوان اسفند و فروردین و به ویژه ایام نوروز را پوشش می دهد.

از ابتدای دهه ۹۰ میزان عیدی‌های پرداخت شده به کارکنان دولت در سال ۱۳۹۰ برابر با ۳۵۰هزار تومان، سال ۱۳۹۱ حدود ۴۰۲ هزار تومان، سال ۱۳۹۲ حدود ۵۰۳هزار تومان، سال ۱۳۹۳ برابر با ۶۰۳ هزار تومان و سال ۱۳۹۴ نیز عیدی برابر با رقم ۶۸۸ هزار تومان بوده است و به نظر می رسد رقم ۷۷۰ هزار تومان برای سال ۹۵ در نظر گرفته شود.

همان طور که می بینید سال گذشته میزان عیدی کارمندان ۶۸۸ هزار تومان بوده و امسال با احتساب ۱۲درصد افزایش به رقم ۷۷۰ هزار و ۵۶۰ تومان خواهد رسید.

با توجه به افزایش روز افزون قیمت ها بسیاری از افراد جامعه ناچارند حادقل ماهانه بیش از ۴۰۰ هزار تومان بابت خرید مواد غذایی نظیر گوشت و مرغ،‌لبنیات،‌حبوبات، برنج و غلات و … هزینه کنند که به حتم در نوروز که رفت و آمدها افزایش می یابد، این مبلغ سیر صعودی خواهد داشت .

در سال های اخیر بسیاری از خانواده ها مواد غذایی اصلی را به دلیل گرانی در سبد خانوار کم و یا حذف کرده اند در حالی که دولت دائم مدعی رشد اقتصادی مثبت،‌کاهش تورم و … است.

البته با توجه به حقوق های نجومی و چند میلیونی، مسوولان نباید از غم کارمندان خود در تامین مایحتاج روزانه باخبر باشند و بدانند که رقم ۷۷۰ هزار تومان در وانفسای گرانی شیر مرغ تا جان آدمیزاد بیشتر شبیه شوخی آخر سال می ماند و بس.

از هیات وزیرا باید پرسید در چند ماه اخیر آیا سری به بازار زده و از قیمت ها مطلع هستند؟‌ اقشار ضعیف و متوسط جامعه در سال های اخیر از نظر توان اقتصادی بسیار تحلیل رفته و توان تامین هزینه ها را ندارند پس چگونه می توان انتظار داشت در ماه های به اصطلاح پرخرج اسفند و فروردین بتوانند از پس هزینه های برآیند؟

سخنگوی دولت باید این مساله را به اطلاع هیات محترم وزیرا برساند که برای تعیین پاداش ها و حقوق ها بهتر است به واقعیت جاری جامعه استناد کنند و همه چیزرا تنها بر روی کاغذ نبینند.

وقت آن رسیده که مسوولان حداقل یکبارهم که شده به میان مردم عادی رفته و در جریان سختی های زندگی آنها قرار گیرند و ببینند آیا با میزان ناچیز دستمزدها ، پاداش ها و … می توان گذران زندگی کرد یا خیر؟‌
مهرنوش حیدری

منبع : http://www.afkarnews.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی