ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش بهره وری در گرو رشد اقتصادی :

0
مهدی تقوی کارشناس اقتصادی گفت: افزایش بهره وری یعنی با کمک ماشین آلات و دانش روز دنیا و همچنین نیروی کار، تولیدات را افزایش دهیم که این امر بتدریج در کشور درحال انجام است.
مهدی تقوی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص افزایش بهره وری اقتصادی گفت: استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، افزایش تقاضا برای تولید و صادرات از جمله عواملی است که موجب بهره وری اقتصادی می شود.

وی ادامه داد: افزایش بهره وری یعنی با کمک ماشین آلات و دانش روز دنیا و همچنین نیروی کار، تولیدات را افزایش دهیم که این امر بتدریج در کشور درحال انجام است.

این کارشناس با اشاره به مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی اظهار داشت: در دوره گذشته نرخ رشد منفی و نرخ تورم ۴۰ درصد بوده اما در حال حاضر که نرخ رشد مثبت و تورم تک رقمی شده  از افزایش بهره وری حکایت می کند.

تقوی افزایش درآمدهای نفتی را عامل اصلی رشد اقتصادی دانست و بیان کرد: با لغو تحریم ها و افزایش صدور نفت از یک میلیون به ۵/۲ میلیون بشکه در روز باعث افزایش درآمدهای نفتی بوده که این امر موجب فراهم شدن فرصتی مناسب برای بهبود و تداوم رشد اقتصادی شده است.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه سیاست های اقتصادی نادرست در دوره های گذشته موجب افزایش تورم و بالارفتن هزینه های تولید شده است و عملا افزایش بهره وری را ناممکن ساخته، خاطر نشان کرد: افزایش بهره وری با رشد اقتصادی رابطه مستقیم دارد، بنابراین برای بهره وری بیشتر باید کنترل نرخ تورم و افزایش صادرات حاصل گردد.

منبع : http://www.yjc.ir/fa/news/5941798

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی