ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

منابع و مصارف طرح تحول سلامت همخوانی ندارند:

0

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

منابع و مصارف طرح تحول سلامت همخوانی ندارند/ انضباط مالی اجرایی نشد

ایلنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می گوید: بهتر می‌بود اگر در طرح تحول سلامت، مصارف براساس منابع شکل می‌گرفت و از هزینه‌های نابجا جلوگیری می‌شد.

سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست روز گذشته (سیزدهم دی ماه) در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت، براساس تکلیف برنامه پنجم انتظارمان این بود که تزریق مالی با انضباط و کنترل مصارف همراه باشد.وی با بیان اینکه در زمینه انضباط مالی اقدامات موثری انجام شد ولی نتیجه کاملا رضایت‌بخش نبود؛ گفت: از بسیاری از پرداخت‌های غیرمتعارف جلوگیری شد اما انتظار این بود که در زمینه کنترل مصارف، انضباط مالی بیشتری اجرایی شود.

نوربخش در ادامه بحث به مساله لزوم توازن منابع و مصارف درمانی پرداخت و گفت: سطح خدمات درمانی باید با توجه به منابع شکل بگیرد، در غیر این صورت هرچقدر هم تزریق منابع انجام شود باز هم ناکافی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در زمینه طرح تحول سلامت، مصارف براساس منابع تنظیم نشده است و این عدم توازن تبعات بسیاری داشته است.

وی افزود: به دلیل هزینه‌های نابجا، در مواردی پرداخت‌ها به کادر سلامت نیز تحت الشعاع قرار گرفته؛ تاخیر در پرداخت دستمزد‌ها یا کارانه‌ها از عواقب همین هزینه‌های نابجاست. در حالیکه با انضباط مالی می‌توان این هزینه‌ها را به میزان زیادی کاهش داد.

نوربخش اظهار داشت: بنابراین در طرح‌هایی که در حیطه سلامت اجرایی می‌شوند، نمی‌توان نامحدود منابع را افزایش داد؛ بلکه باید مصارف را ساماندهی کرد و این انتظاری است که بایستی براساس تکالیف برنامه پنجم، اجرایی شود.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در کمک به طرح تحول سلامت که یکی از مطالبات به حق مردم، حاکمیت و نظام است، حداکثر تلاش خود را انجام داده و همواره حامی این طرح بوده‌است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی