ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

حضور نماینده انستیتو تغذیه در کارگروه دستمزد ۹۶ کارگران:

0

فارس خبر می‌دهد:

حضور نماینده انستیتو تغذیه در کارگروه دستمزد ۹۶ کارگران/تعیین سبد معیشت براساس خانوار ۳.۴۶ نفری کارگران.

کارگروه تخصصی تعیین مزد سال ۹۶ کارگران شب گذشته با حضور نماینده انستیتو تغذیه با هدف ارائه گزارشی از میزان کالری مصرفی کارگران در محل‌های کار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، چهارمین نشست از کارگروهای تخصصی تعیین مزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی شب گذشته با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

طبق قانون، شورای عالی کار موظف است تا پیش از آغاز سال جدید، میزان افزایش دستمزد سال آینده کارگران را تعیین و به طور رسمی اعلام کند که بر همین اساس، کارگروه‌های تخصصی مزد در رده‌های پایین‌تر در حال برگزاری است.

به گزارش فارس، در نشست شب گذشته، با توجه به تبصره دوم ماده ۴۱ قانون کار درباره تشکیل سبد معیشت خانوار ۳٫۴۶ نفری کارگران، نماینده انستیتوی تغذیه توسط وزارت کار دعوت شد تا گزارش‌های رسمی و علمی پیرامون میزان تغذیه لازم برای کارگران و خانواده آنان ارائه کند.

بر همین اساس، نماینده انستیتو تغذیه گزارشی درباره میزان کالری مورد نیاز کارگران در محل کار و اینکه شامل چه ترکیباتی باشد، ارائه کرد و در نشست‌های بعدی با تحقیقات لازم مورد توافق قرار خواهد گرفت، بنابراین در بخش خوراکی‌های سبد معیشت کارگران، میزان کالری لازم بررسی شد.

علاوه بر این، نمایندگان کارگری با بررسی شرایط موجود، اقدام به تهیه مدارک و مستنداتی کردند که نشان می‌دهد در یک سال گذشته هزینه‌های کارگران برای تهیه سبد معیشتی چه میزان افزایش پیدا کرده و درنهایت اینکه با توجه به این مستندات در این نشست‌ها حضور پیدا می‌کند.

به گزارش فارس، وزارت کار هم در دعوتنامه‌های خود از شرکای اجتماعی خواستار ارائه مستندات و مدارک لازم درباره میزان افزایش دستمزد سال آینده کارگران شده است تا براساس آن در شورای عالی کار تصمیم‌گیری شود.

نشست‌های کارشناسی کارگروه تعیین مزد سال آینده کارگران همچنان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جریان دارد و درنهایت توافقات لازم در شورای عالی کار انجام خواهد شد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951014000102

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی