ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش قدرت خرید، رشد اقتصادی را ملموس می‌کند:

0

چگونگی تحقق رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی:

افزایش قدرت خرید، رشد اقتصادی را ملموس می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد که در حال حاضر برای ملموس شدن رشد اقتصادی نمی‌توان صرفا به چند قرارداد نفتی اکتفا کرد بلکه باید برنامه‌هایی از سوی دولت برای افزایش قدرت خرید مردم دنبال شود.

حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی که برای شش ماه نخست امسال اعلام شده در اقتصاد لمس نمی‌شود.

وی افزود: البته این رشد در برخی از حوزه‌ها اتفاق افتاده است، تولید نفت‌مان به رقم بالای ۳.۹ میلیون بشکه و در بخش صادرات نفت هم به فروش ۲.۲ میلیون بشکه رسیدیم. مطمئنا این موارد در افزایش تولید نا خالص ملی تاثیرگذار بوده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تصریح کرد: اما اینکه آیا این رشد اقتصادی توانسته است در وضعیت اشتغال و قدرت خرید مردم و رونق تاثیرگذار باشد یا خیر، پاسخ نمی‌تواند مثبت باشد.

صالحی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت باید در حوزه‌های غیر نفتی برنامه داشته باشدعنوان کرد: امروز نمی‌توانیم صرفا با چند قرارداد نفتی و بالا بردن فروش نفت به مطالبات اقتصادی کشور پاسخ مثبت دهیم و تیم اقتصادی دولت باید در زمینه‌های مختلف برای تغییر وضعیت اقتصادی برنامه داشته باشد که ازجمله آن نرخ ارز، خروج از رکود، افزایش قدرت خرید مردم و همچنین بهبود وضعیت اشتغال است.

وی اضافه کرد: قدرت خرید مردم شاخص بسیار مهمی در اقتصاد است که حتما باید به آن توجه داشت چرا که هر زمانی که قدرت خرید مردم اتفاق افتاده است رشد ملموس و مثبت هم در اقتصاد حاصل شده است.

منبع : http://isna.ir/news/95101106838

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی