ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

صفرهای پول ملی دست و پا گیر است:

0
مدیرعامل بانک شهر:

صفرهای پول ملی دست و پا گیر است.

مدیرعامل بانک شهر گفت: با وجود اینکه سیستم های بانکداری الکترونیک در کشور فعال شده اما همچنان برخی افراد با تعداد بالای صفرهای پول ملی مشکل دارند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،حسین محمدپورزرندی درباره تغییر واحد پولی کشور گفت: واحد پولی کشور در دوره قاجار هم در ایران تومان بوده و از سال ۱۳۱۲ به بعد به ریال تبدیل شد.
مدیرعامل بانک شهر به ایبنا اظهارداشت: با وجود اینکه سیستم های بانکداری الکترونیک در کشور فعال شده اما همچنان برخی افراد با تعداد بالای صفرهای پول ملی مشکل دارند.
پورزرندی تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار، ارائه محاسبات با ریال کمی مشکل شده است؛ ضمن اینکه برخی کشورها مانند ترکیه نیز چند صفر را از پول ملی خود حذف کرده‌اند.
وی افزود: در برخی از کشورها حذف صفر پول ملی موفق نبوده است، ولی در ایران تدبیر خوبی در لایحه بانک مرکزی صورت گرفته است. در حال حاضر نیز فقط در سیستم بانکی ریال استفاده می‌شود و در بین مردم تومان رواج دارد.
مدیرعامل بانک شهر گفت: چون در بین مردم نیز تومان رواج دارد، تورم انتظاری نیز ایجاد نمی‌کند. در بانک‌ها هم که ریال استفاده می‌شود باید رقم را به تومان نیز به مردم بگویند.
پورزرندی اظهارداشت: به اعتقاد من درباره حذف صفر از پول ملی باید بیشتر کار شود، اما تغییر واحد پول ملی کار درستی است که مطرح شد.
به گفته وی، برای انجام رفرم پولی و حذف صفرها باید بررسی‌های بیشتری انجام شود و جوانب مختلف کار دیده شود. رفرم تنها در بخش پولی نخواهد بود و زمانی که ۴ صفر حذف شود، تغییرات در اسکناس و مسکوکات باعث می شود تا برخی ارقام کوچک از چرخه خارج شوند.
مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد:‌ در شرایط  امروز که پول‌های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ ریالی در چرخه وجود دارد را اگر ۴ صفر هم حذف شود دیگر چیزی باقی نخواهد ماند. بنابراین ممکن است برای تعیین قیمت برخی اقلام کوچک در بازار، قیمت‌ها نیز افزایش یابد که بتوان برای آن واحد پولی تعریف کرد.
پورزرندی اظهارداشت: باید در انجام رفرم پولی بخش‌های مختلف جامعه را ببینیم و قدرت خرید مردم نیز در نظر گرفته شود. با این حال، تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان احتمالا مورد استقبال مردم نیز قرار می‌گیرد.

منبع : http://banker.ir/news/180044

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی