ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تاکید بر استقلال درمان تامین اجتماعی در منشور حقوق شهروندی :

0

نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد:

تاکید بر استقلال درمان تامین اجتماعی در منشور حقوق شهروندی .

ایلنا: نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: ابلاغ منشور حقوق شهروندی در روز گذشته را باید فصل الخطاب رئیس جمهور در مورد عدم ادغام بیمه ها در وزارت بهداشت تلقی کرد.

علی حیدری با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در متن منشور حقوق شهروندی که روز گذشته (دوشنبه ۲۹ آذرماه) توسط رئیس جمهور  ابلاغ شد، بر جدایی حوزه های سلامت از بیمه های اجتماعی تصریح وتاکید شده است.

وی یادآور شد: به استناد اصول قانون اساسی در بند‌های «الف» و «ض» این سند به صورت مشخص به به حقوق شهروندان در خصوص موضوعات «سلامت» و «رفاه اجتماعی» اشاره شده است.

حیدری در توضیح بندهای یاد شده گفت: عنوان بند الف  منشور مزبور عبارتست از”حق حیات،سلامت وکیفیت زندگی”وعنوان بندض عبارتست از “حق رفاه وتامین اجتماعی”واین بدان معناست که شخص رئیس جمهور قائل به این است که این دوحوزه منفک از هم هستند.

این کارشناس بیمه‌های اجتماعی با بیان اینکه نویسندگان این بیانیه در خصوص بندهای یاد شده به درستی به حقوق اجتماعی مردم توجه داشته‌اند، گفت: امیدواریم به استناد همین منشور موضوع ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت برای همیشه منتفی شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه از ابتدا دولت بحث ادغام را در لایحه برنامه ششم توسعه مطرح نکرد و حتی این موضوع در جلسات کمیسیون تلفیق نیز لحاظ نشده است؛ امیدواریم که از این به بعد در مجموعه دولت و سازمان برنامه وبودجه در خصوص مباحث مربوط به حفط استقلال ارکان سازمان تامین اجتماعی براساس منشور بلاغی رئیس جمهور به عنوان نظر نهایی دولت و رئیس جمهور عمل شود.

وی در پایان  گفت طبق اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه های درمانی وبیمه های اجتماعی ذیل سرفصل تامین اجتماعی بعنوان یک حق برای مردم تبیین شده واین یعنی اینکه تفکیک سلامت از بیمه های سلامت وفق قانون اساسی است وهمین مفهوم در منشور حقوق شهروندی هم لحاظ شده است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی