ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

جلسه کمیسیون اشتغال شورای عالی اشتغال برگزار شد :

0

ایلنا: جلسه کمیسیون تخصصی اشتغال عالی اشتغال پیش از ظهر روز گذشته (شنبه ششم آذرماه) با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی برگزار شد .

به گزارش ایلنا، در این جلسه که با هدف بررسی ۵ دستور زیر برنامه های ملی اشتغال شامل ” ارائه کلیات برنامه ملی اشتغال” ، ” طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ” ، ” ارائه زیر برنامه ملی اشتغال با عنوان طرح کارورزی”،  ” تحرک بخشی به بازار کار از طریق مشوق های بیمه ای به کارفرمایان ” ، ” ارائه برنامه مشترک اشتغالزایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات ”  برگزار شد، موارد مذکور به بحث و بررسی گذاشته شد و هریک از حاضرین در این رابطه نظرات خود را اعلام کردند که در نهایت به تصویب حاضرین جهت طرح در شورای عالی اشتغال رسید.

علی ربیعی در این جلسه خواستار تشکیل گروه همفکری اشتغال و استفاده از ظرفیت استانها  شد و گفت:  خوشبختانه ظرفیت های استانها با همکاری معاونت توسعه اشتغال مورد بررسی قرار گرفت که ۷ استان برای اجرای پایلوت طرح های اشتغالی انتخاب شدند .

ربیعی همچنین در این جلسه به حضور ۴ برند خارجی لباس در کشور اشاره کرد و از اتصال و همکاری آنها با برندهای داخلی خبر داد و توضیح داد: در این زمینه نیز اشتغال خوبی ایجاد شده است .

وی حمایت های مالی را تنها یک بخش از ایجاد اشتغال در کشور خواند و گفت: در این زمینه همکاری های بین بخشی لازم و ضروری است .

گفتنی است: برنامه ملی اشتغال با هدف مواجهه فراگیر با مساله ایجاد اشتغال در کشور تنظیم شده است و در بردارنده همه طرح ها و فعالیت هایی است که قبلا به صورت پایلوت و یا کامل در کشور به اجرا درآمده و اینک با توجه به شرایط موجود در دستور کار برای اجرای فراگیر قرار گرفته است .

همچنین طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با دستورالعمل پیشنهادی دبیرخانه شورای عالی اشتغال به تصویب شورای عالی رسید . به این ترتیب متقاضیان مهارت آموزی که دارای شرایط لازم باشند می توانند ضمن ثبت نام در سامانه ادارات کل فنی – حرفه ای استان نسبت به استفاده از دوره های آموزش مهارت آموزی در مراکز آموزشی واجد شرایط برخوردار شوند .

لازم به ذکر است در طرح کارورزی ایجاد زمینه های لازم به منظور به کارگیری نیروهای تحصیل کرده با هدف مهارت آموزی و هدایت آنها به سمت بازار کار از طریق طرح کارورزی در دستور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است .

در دستور “تحرک بخشی به بازار کار از طریق مشوق های بیمه ای به کارفرمایان” وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق استفاده از ظرفیت های بلاتصدی موجود نزد واحدهای اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در کشور صورت گرفته است .

در دستور ” ارائه برنامه مشترک اشتغالزایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات ” این دو وزارتخانه در قالب طرح تکاپو موظفند مبتنی بر تجارب حاصل از اجرای آزمایشی ، با همکاری دستگاههای ذیربط ، نسبت به پیاده سازی برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در صنعت IT  در استانها اقدام نمایند به گونه ای که تا پایان سال ۹۶ کلیه استانها تحت پوشش این برنامه قرار گیرند .

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی