ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مامور شهرداری فومن با زن دستفروش درگیر شد :

0

ادامه برخورد قهری با دستفروشان؛

مامور شهرداری فومن با زن دستفروش درگیر شد .

در روزهای گذشته مامور سدمعبر شهرداری فومن با زن دستفروش روستایی درگیر شد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز بیست و هفتم آبان ماه، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که برای بینندگان تکان‌دهنده بود. در این ویدئو، مامور سد معبر شهرداری فومن به بهانه طرح “جمع آوری دستفروشان” با یک زن روستایی دستفروش که مشغول فروش سبزیجات محلی در گوشه پیاده رو یکی از خیابان‌های این شهر است، درگیر می‌شود و او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

این حادثه، که در حافظه تاریخی فعالان کارگری و مدنی تداعیگر نقش قهری ماموران شهرداری است و چهره مظلوم علی چراغی را به یاد می‌آورد، واکنش‌های بسیاری را برنگیخت.

خیلی‌ها که معتقدند دستفروشی معلول است نه علت، و باید علت‌ها را جست و درمان کرد، و خیلی‌ها هم خواستار توقف اینگونه طرح‌های ضربتی هستند.

و اما حالا هوشنگ عباسقلی‌زاده شهردار فومن در همین رابطه با بیان اینکه جمع آوری دستفروشان یک کار قانونی است، گفته است: برای تمامی دستفروشان محلی اختصاص پیدا کرده و علی‌رغم اینکه همه‎ی آنها به محل جدید انتقال پیدا کرده‌اند اما این خانم همچنان در جای سابق خود حضور پیدا می‌کند.

شهردار فومن اعلام کرده است : جمع آوری سد معبر باید مبتنی بر ضوابط قانونی باشد و ماموران شهرداری به هیچ وجه حق درگیری ندارند.

عباسقلی‌زاده در ادامه اظهار کرده است: با توجه به ابعاد حادثه و بررسی دقیق موضوع ضمن دلجویی از این بانوی دستفروش حتما با این مامور خاطی برخورد قانونی خواهد شد و احتمال اخراج او نیز وجود دارد.

مدیرخدمات شهری شهرداری فومن هم گفته است: مامور شهرداری به صورت روزمزد با سد معبر همکاری می‌کرد که پس از این برخورد زشت به سرعت اخراج شد.

همه این اظهارات، نمی‌تواند پاسخگوی انتقاداتی باشد که به این نوع برخوردها وجود دارد. انتقاداتی که در ماهها و سالهای گذشته بارها تکرار شده اما نتوانسته مانع از بروز خشونت‌های اینچنینی شود.

تداوم درگیری ماموران شهرداری در شهرهای مختلف با دستفروشانی که راه دیگری برای ارتزاق ندارند، خود یک معضل اجتماعی نگران‌کننده است که باید ریشه‌یابی و درمان شود.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی