ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

با لایحه ضد کارگری به صراحت مخالفیم :

0

در طومار اعضای مجمع نمایندگان استان تهران عنوان شد:

با لایحه ضد کارگری به صراحت مخالفیم .

ایلنا: جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با امضای طوماری ضمن ابراز مخالفت با لایحه اصلاح قانون کار و طرح ادغام، از نمایندگان مجلس خواستند که لایحه را به دولت برگردانند.

به گزارش ایلنا، اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با امضای طوماری به صراحت مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح قانون کار مخالفت کردند. در این طومار از نمایندگان خواسته شده لایحه را به دولت مسترد کنند.

متن این طومار به شرح زیر است:

با احترام ما جمعی از اعضای مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با امضای طومار از مسئولان و نمایندگان مجلس و دولتمردان محترم خواستاریم هر گونه تغییر در قانون کار را با تایید طبقه کارگر و تشکلات رسمی کارگری انجام دهند و در این برهه حساس، مخالفت صریح خود را نسبت به لایحه پیشنهادی و ضدکارگری اعلام می‌داریم و همچنین بدینوسیله مخالفت خود را با ادغام درمان تامین اجتماعی نیز اعلام می‌داریم.

قانون کار که بیش از ۵۴ درصد جمعیت کشور را پوشش می‌دهد، پس از سه دهه اینک آن را با عنوان لایحه اصلاح قانون کار به مجلس شورای اسلامی ارائه داده‌اند. این لایحه به دلیل ایرادات ساختاری باید به دولت بازگشت داده شود تا در جلسات کارشناسی با رعایت اصل سه جانبه‌گرایی مورد بررسی قرار گیرد.

طبقه کارگر قانون کار فعلی را ، قانون حداقلی و حمایتی برای خود می‌داند و هر گونه تعرض به آن را به هر بهانه‌ای خلاف قانون اساسی و خط قرمز خود می‌داند و از مجلس شورای اسلامی خواهان آن است تا با در نظر داشتن نظر تشکلات کارگری که صریحا مخالفت خود را اعلام داشته‌اند، از تصویب چنین لوایحی خودداری نمایند تا نشانه‌ای از احترام به نظر کارگران در آن مشهود باشد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی