ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پرداخت کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی به سالمندان زمین‌گیر:

0

مدیرکل کمیته امداد تهران خبر داد:

پرداخت کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی به سالمندان زمین‌گیر.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با اشاره به وجود ۳۷ هزار سالمند تحت حمایت این نهاد گفت: مبلغ یک میلیون ریال به صورت ماهانه تحت عنوان هزینه نگهداری به خانواده های دارای سالمندان زمین گیر پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار فارس، محسن ولیئی با اشاره به اینکه از مجموع کل سالمندان تحت حمایت این نهاد بیش از ۲۶ هزار نفز زن و مابقی مرد هستند، افزود: همچنین از ۳۰ هزار نفر افراد سالمند تحت حمایت این نهاد در مناطق شهری و بیش از ۶ هزار در در مناطق روستایی ساکن هستند.

ولیئی با اشاره به اینکه سالمندان در دین مبین اسلام جایگاه ویژه ای دارند، بیان کرد: با نامگذاری روزی به نام سالمندان در واقع گامی در مسیر تکریم از پدران و مادران جامعه برداشته شده است.به همین منظور در پایان هفته گذشته ۴۰ نفر از زنان سالمند تحت حمایت این نهاد با هزینه ای بالغ بر ۳۲۰ میلیون ریال به مدت یک هفته به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی درمورد سیاست های حمایتی این نها د از سالمندان اظهار کرد: این سیاست ها مشمول افزایش حضور آنان در مشارکت های عمومی و اجتماعی، حفظ شان و منزلت این گروه سنی در جامعه ، توانمندسازی سالمندان واجد شرایط، تامین حداقل حقوق های مادی و معنوی و تشویق و ترغیب فرزندان سالمندان برای نگهداری از آنان است.

ولیئی با تاکید بر اینکه وضعیت عمومی سالمندان همواره از سوی مددکاران این نهاد پیگیری می شود، گفت: برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه فرهنگی، اردوهای زیارتی و سیاحتی، پرداخت کمک معیشت، خدمات درمانی و امور بیمه، خدمات تامین مسکن و ساختمان، برخی خدمات خاص از جمله مشاوره، امور حقوقی و قضایی، پرداخت وام کارگشایی، تسهیلات اشتغال و کارانگیزی و کمک به امر ازدواج برای فرزندان آنان از خدمات این نهاد برای سالمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به حمایت های معمول و پرداخت کمک معیشت به افراد تحت حمایت خاطرنشان کرد: مبلغ یک میلیون ریال نیز به صورت ماهانه تحت عنوان هزینه نگهداری به خانواده های دارای سالمندان زمین گیر پرداخت می شود تا در صورت بروز بیماری رسیدگی به موقعی از بیماران سالمند صورت بگیرد.

وی با تاکید بر تکریم از سالمندان، تصریح کرد: والدین باید از دوران کودکی به فرزندان خود به گونه ای آموزش دهند که احترام به سالمندان در جامعه نهادینه شده و از تجربیات این پیشکسوتان نهایت بهره را در زندگی اجتماعی خود ببرند.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950713000582

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی