ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

فقر طولانی مدت سبب پیری زودرس مغز می شود:

0

فقر طولانی مدت سبب پیری زودرس مغز می شود.

تهران – ایرنا – مطالعات جدید نشان می دهد درآمدکم و فقر طولانی مدت، سبب کاهش عملکرد شناختی از ۵۰ سالگی می شود و این سن بسیار پایین تر از میزانی است که تا امروز تصور می شد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از فاکس نیوز، تاثیر فقر بر عملکرد شناختی پیشتر نیز تایید شده بود، ولی مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد کاهش عملکرد شناختی ناشی از فقر طولانی مدت، بسیار زودتر از آنچه انتظار میرفت به سراغ افراد می آید. این مطالعه نشان می دهد قرار گرفتن در معرض مشکلات اقتصادی تاثیر مستقیمی بر عملکرد شناختی و سرعت پردازش حافظه دارد.
این مطالعه با بررسی سه هزار و ۳۸۳ داوطلب ۱۸ تا ۳۰ ساله شکل گرفته که بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۰ میلادی، شش بار مورد مصاحبه قرار گرفتند. این مطالعه نشان می دهد شرکت کنندگانی که مدت زمانی بیشتری از زندگی را در فقر و مشکلات اقتصادی گذرانده بودند، امتیاز کمتری در آزمون های حافظه کلامی و سرعت پردازش کسب کردند.
این مطالعه نشان می دهد مشکلات مالی و فقر در سنین جوانی و میانسالی، سبب پیری زودرس مغز می شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه آمریکایی Preventive Medicine منتشر شده است.
علمی (۶) ** ۹۲۵۹**۱۴۴۰
مترجم : سپیده علی کاشانی** انتشار دهنده: معصومه گلشن

منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82251507

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی