ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کاهش فاصله حقوق بازنشستگان و تورم در دولت یازدهم:

0

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شروع به کار دولت یازدهم، فاصله بین حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران با نرخ تورم ۶۷ درصد بود که در سه سال گذشته حداقل دستمزد بازنشستگان به ترتیب ۲۵ ، ۱۷ و ۱۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، علی ربیعی در مراسم پیاده روی بزرگ خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که  در پارک آب و آتش برگزار شد، گفت: دولت یازدهم سالانه به شکل پلکانی حداقل دستمزد کارگران بازنشسته را افزایش داد و بیمه را به سمتی برد که بتوانیم سالمندی را پوشش دهیم.

ربیعی با اشاره به اجرای طرحی با مشارکت کم اما با پوشش کامل برای بازنشستگان تامین اجتماعی تاکید کرد: بیمه ها را به سمتی می بریم که بتوانیم دوران سالمندی را پوشش دهیم.

در ادامه این مراسم سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز با اشاره به اینکه بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی در طول برنامه ششم توسعه پرداخت می شود،گفت: این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در طول برنامه بدهی های دولت پرداخت خواهد شد.

نوربخش خاطرنشان کرد: درصورت پرداخت این بدهی، ما می توانیم خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران را افزایش دهیم و بحث درمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان را هم به صورت ویژه پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی با مشارکت این سازمان تداوم خواهد شد، گفت:  برای درمان و معیشت شما گام های بلندتری برداشته می شود.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی وابسته به باند سیاسی ، گروه اقتصادی خاص یا حیاط خلوت نیست،افزود:  در دولت یازدهم سعی کردیم تامین اجتماعی را از حیات خلوت خارج کنیم و از اموال شما صیانت کنیم.

وی با بیان اینکه دولت روحانی نیز از اموال این سازمان صیانت می کند، گفت: دولت در سه سال گذشته از لحاظ اقتصادی و به دلیل کاهش قیمت نفت با مشکل مواجه بود و ما از این نظر شرمنده مستمری بگیران هستیم.

دکتر نوربخش ادامه داد: ما برای افزایش مستمری شما تلاش زیادی انجام دادیم اما معجزه نکردیم ولی در طول سه سال بالاتر از نرخ تورم مستمری را افزایش دادیم.

وی تعهد دیگر این سازمان نسبت به بازنشستگان را تلاش شبانه روزی جهت حل مشکلات آنها عنوان کرد و افزود: ما هر روز یک مشکل را از پیش روی شما برمی داریم و نمی گوییم در نقطه مطلوبی هستیم اما تلاش برای ارتقای وضعیت درمانی، حقوقی، معیشتی شما بیانگر همت ماست ولی طبیعتاً تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم و باید در این مسیر تلاش کنیم.

منبع : http://jahaneghtesad.com

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی