ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تامین معاش بازنشستگان تبعیض آمیز است:

0

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

تامین معاش بازنشستگان تبعیض آمیز است/ مجلس پیگیر طلب تامین اجتماعی باشد .

ایلنا: رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری از اینکه دولت هنوز به تکلیف قانونی خود در خصوص بازپرداخت بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی عمل نکرده است، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن صادقی در گردهمایی که صبح امروز با حضور جمعی از کارگران بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ با اشاره به پیش بینی شدن سهم سازمان تامین اجتماعی در بودجه ۹۵ اظهار داشت: متاسفانه دولت هنوز برای بازپرداخت بدهی‌های خود گامی برنداشته است.

وی گفت: طبق مقررات بودجه سال ۹۵، دولت می‌بایست معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان از طلب یکصد هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی را پرداخت می‌کرد که تا این لحظه حتی یک ریال از این طلب پرداخت نشده است.

این فعال صنفی کارگری گفت: به همین دلیل اکنون که زمان بررسی لایحه متمم بودجه است از مجلس انتظار داریم که امکان پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان از تعهد ۱۸هزار میلیاردتومانی دولت را مهیا کند.

وی بابیان اینکه تا این لحظه دولت نه در اصل بودجه و نه در متمم آن هیچ گام عملی برای انجام تعهدات خود به سازمان تامین اجتماعی پیش بینی نکرده است، گفت: حتی اگر این اتفاق بیفتد تمامی اعتبارات پرداخت شده به سازمان تامین اجتماعی بابت هزینه‌های خدمات جاری این سازمان به بیمه شدگان و مراکز درمانی و دارویی طرف قرارداد هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: واضح و مبرهن است که اگر در خصوص بازپرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی گامی برداشته نشود نمی‌توان انتظار بهبود کیفیت خدمات بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی را داشت.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در عین حال با اشاره به جنجال فیش های حقوقی اظهار داشت: چرا باید یک مدیر ده‌ها میلیون تومان حقوق بگیرد و یک بازنشسته تنها یک میلیون تومان؛ وضعیت موجود بیانگر شرایط تبعیض آمیز تامین معاش بازنشستگان است که باید هرچه سریعتر برطرف شود.

صادقی ادامه داد: از سویی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید سریع‌تر انجام شود جدا از شرایط نابرابر مزدی که میان مدیران و بدنه مزدبگیر وجود دارد؛ در خود جامعه بازنشستگان نیز شاهد تبعیض‌هایی هستیم چنانچه به دلیل اجرای ناقص قانون همسان سازی اکنون در برخی صندوق‌ها به بازنشستگان تاسقف ۱۹ میلیون تومان مستمری ماهانه پرداخت می‌شود و در برابر در شمار دیگری از صندوق‌های بازنشستگی مبلغ مستمری به زحمت تا سقف یک میلون تومان می‌رسد.

وی بابیان اینکه دوره کنونی سازمان تامین اجتماعی یکی از موفق ترین دوره های اداره شده این سازمان به دست افراد مطلع و پاکدست است؛ گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم که تا بجای ایجاد جو روانی با این مدیریت همراهی و تعامل به خرج بدهند.

صادقی در پایان تاکید کرد: در صورتی که مطالبات سازمان تامین اجتماعی در بودجه تدارک دیده نشود دولت و مجلس بازهم انتظار برپایی اجتماعات صنفی خیابانی کارگران بازنشسته را داشته باشند.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی